27.03.2017

Sigfoxi operaator Connected Baltics OÜ ja Telia Eesti AS alustasid Eestis Asjade Interneti ehk Internet of Things (IoT) osas koostööd


Sigfoxi operaator Connected Baltics OÜ ja Telia Eesti AS alustasid Eestis Asjade Interneti ehk Internet of Things (IoT) osas koostööd article image

Tänu Connected Baltics OÜ ja Telia Eesti AS koostööle on nüüd võimalik ühendada sadu tuhandeid nutiseadmeid ilma igasuguste lisavahenditeta, kasutades Sigfoxi tehnoloogiat, mis on hetkel saadaval olevatest IoT pakkumistest kõige energia- ja rahakotisõbralikum.

 

TALLINN, Eesti, 27 märts 2017 – Asjade Interneti ehk Internet of Things (IoT) turuliidri Sigfoxi operaator Connected Baltics OÜ ja juhtiv Eesti telekomioperaator Telia Eesti AS teatasid täna, et allkirjastasid oma koostöölepingu ning Telia lisab nüüdsest oma tootevalikusse ka Sigfoxi poolt hallatava energiasäästliku IoT lahenduse.

 

Koostöö sõlmiti eelkõige just seetõttu, et Telia ärikliendid saaksid hakata kasu lõikama uuenduslikust Sigfoxi üleriigilisest IoT lahendusest nii Eestis kui ka 32 teises riigis, luues seeläbi uute teenuste arenguks vajaliku kasvulava kodu- ja välisturul.

 

Sigfox tehnoloogia on loodud miljonite nutiseadmete otseseks üksteisega ühendamiseks, olles sealjuures kõige energiasäästlikum turul saadaval olev lahendus. Tänu madalale kasutatavale sagedusele pikeneb akude vastupidavus märgatavalt, lubades seeläbi seadmetel pausideta töötada mõnest aastast kuni paari aastakümneni. See tehnoloogia võimaldab veatut ühendust, uue põlvkonna pilveteenuste integreerimist ning eriti madalaid ülalpidamiskulusid. 

 

“Koostöö Sigfoxi võrguoperaatori Connected Balticsiga võimaldab Telial hakata kasutama Sigfoxi IoT kommunikatsioonitehnoloogiat oma IoT kliendilahendustes. Kuna Telia eesmärgiks on luua kliendi jaoks parimaid lahendusi, on Sigfoxi tehnoloogia üheks heaks tööriistaks, mis aitab meil ainult sellele keskenduda. Soovime aidata äriklientidel viia nende ettevõtted uuele tasemele ning arendada välja suurepärased teenused ka kodutarbijatele, liites omavahel sidelahendused, parimad seadmetootjad ja riist- ning tarkvara arendajad nii Eestist kui ka välismaalt”, ütles Telia IoT osakonna juhataja Toomas Kärner.  

 

“Telia on Baltikumi põhjaregiooni telekommunikatsioonituru liider ning see koostööleping pakub kogu piirkonnale võimalust seadmete integreerimisel, andmete kogumisel ja haldusel valida algusest lõpuni IoT lahenduse arendamisel usaldusväärse Sigfoxi tehnoloogia,” ütles Connected Balticsi asutaja Kushtrim Xhakli.

 

Sigfoxi ühenduvusvõimalusi kasutades on Telia Eesti AS keskendunud sadade tuhandete ühenduste töös hoidmisele selleks, et märgata andmepõhise ühiskonna võimalusi, muutmaks need eluaegseteks väärtusteks inimestele, ettevõtetele ja ühiskonnale.

 

Kontaktid

 

Kushtrim Xhakli, Connected Baltics

kushtrim.xhakli@connectedbaltics.com +372 5360 2384

 

Ingrid Piirsalu, Telia Eesti

Ingrid.piirsalu@telia.ee + 372 5646 4035

 

 

Connected Baltics

 

Connected Baltics on Sigfox võrgu operaatorina Eesti esimene üleriigiline IoT võrgu operaator, mis pakub ja müüb Sigfoxi LPWA (low power wide area) lahendusi, võimaldades seeläbi miljonitele ühendatud seadmetele saata väikeseid sõnumeid väga kuluefektiivselt ning energiasäästlikult. Connected Baltics kasutab ära hetkel valitsevat turuseisu ning plaanib 2017. aasta suvel püstitada suurematesse linnadesse oma esimesed jaamad ning 2017. aasta sügiseks katta juba kogu riigi. Connected Balticsi puhul on tegu Connected Finlandi Eesti haruga.

Lisainformatsiooni saamiseks pöörduge www.connectedbaltics.com ja www.sigfox.com või jälgige meid Twitteris, Facebookis ja Youtube’is.

 

 

Telia Eesti

 

Telia Eesti puhul on tegu uue põlvkonna IT- ja telekomi ettevõttega. Telia Eesti pakub praegustele klientidele kõrgeimat kvaliteeti ning aitab infoühiskonnal edasi areneda. Telia Eesti pakub nii oma äri- kui tavaklientidele laia valikut integreeritud telefoni-, interneti-, tele- ja IT lahendusi. Telia Eesti on missioonil loomas uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõtet. Telia Eesti on osaks Telia ettevõtete grupist.

 

Lisainformatsiooni saamiseks külastage www.telia.ee

 

Viimased uudised