18.05.2017

Connected Baltics lansseerib Eestis esimese rahvusvahelise ulatusega üleriigilise asjade interneti (IoT) võrgu


Avatud LPWAN (Low-Power Wide-Area Network) võrk on tagatud Sigfoxi, maailma juhtiva IoT võrguühenduse pakkuja poolt.

 

Tallinn, Eesti, 18. mai, 2017 — Connected Baltics OÜ, Sigfoxi operaator Eestis on alustanud asjade interneti (IoT) võrguteenuse pakkumist. Teenus on nüüd avatud kõige tihedamalt asustatud aladel, kattes ära üle poole Eesti rahvastikust. Ülejäänud, madalama asustusega alad kaetakse selle aasta lõpuks. Eesti on Baltikumis esimene riik, mis on Sigfoxi asjade interneti võrguga üleriigiliselt kaetud.

 

Võrk on loodud, lubamaks erinevatel masinatel, seadmetel, sensoritel ja tarkadel vidinatel ühenduda ja kommunikeerida energiatõhusalt ja madalate kuludega.

 

„Oleme uhked, sidudes digirevolutsiooni esirinnas oleva Eesti oma turvalisse rahvusvahelise ulatusega IoT võrku ja pakkudes uusi võimalusi ettevõtetele, loomaks aplikatsioone, süsteeme ja targa linna lahendusi, mis alustavad uut ajastut Eesti tehnoloogiateadlikkuses,“ ütles Kushtrim Xhakli, Connected Balticsi asutaja.

 

Hetkel viib Connected Baltics läbi IoT kaubanduse pilootprojekte erinevate partnerite, süsteemi integreerijate ja tehnikatootjatega, et võimaldada lahendusi, millest kodanikud ja ettevõtted Eestis saavad kasu, näiteks kaug-veemõõdiku lugemine, põllumajanduse, omandi ja kaubanduse jälgimine, meditsiiiniliste andmete, temperatuuri ja keskkonna vaatlus, logistika ja transport ning turvalisus. Paljud mainitud lahendustest on juba valmis võrgus toimima.

 

Connected Baltics on pühendunud toetama tõsise IoT ökosüsteemi loomist Eestis ja ta missioon on tuua Eesti IoT tooted globaalsesse Sigfox võrku.

 

Pressi kontaktid


Kushtrim Xhakli, Connected Baltics

kushtrim.xhakli@connectedbaltics.com 
+372 5360 2384

 

 

Connected Balticsist

 

Connected Baltics on Sigfox partnerina Eesti esimene üleriigiline IoT võrgu operaator, mis pakub ja müüb Sigfoxi LPWA (low power wide area) lahendusi, võimaldades seeläbi miljonitel ühendatud seadmetel saata väikeseid sõnumeid väga kuluefektiivselt ning energiasäästlikult. Connected Balticsi puhul on tegu Connected Finlandi Eesti haruga.

Rohkem infot: connectedbaltics.com

Viimased uudised